V našej spoločnosti sa snažíme urobiť vždy najviac aby Vaša požiadavka bola vybavená čo najrýchlejšie. Existuje však ešte zopár tipov, vďaka ktorým nám pomôžete byť ešte rýchlejší.
Aké tipy to sú ?

Nech sa páči, keď si osvojíte týchto pár tipov, budete u nás obslúžení ešte rýchlejšie:

1.) Výkresy na tlač exportovať do formátu PDF

Tento prvý a najzákladnejší krok má hneď niekoľko výhod pre Vás ako nášho zákazníka.
Vo výkrese vyexportovanom v PDF si viete pred tlačou skontrolovať hrúbku, farebnosť čiar, mierku výkresu ešte u Vás v kancelárii. Dosiahnete tak istotu, že Vaša dokumentácia bude vytlačená presne ako ju k nám pošlete.
Ďalšia výhoda a urýchlenie Vašej tlače spočíva v tom, že poslať na tlač výkres z PDF je približne o 50 % rýchlejšie ako z AutoCad-u.
Samozrejme nemáme problém tlačiť aj z AutoCad-u, náš kvalifikovaný personál to zvláda bez problémov.

2.) jeden z rozmerov výkresu je totožný s rozmerom rolky (297, 420, 594, 841, 914, 1067)

Pokiaľ budete Vaše výkresy kresliť tak, že jedna zo strán výkresu bude mať rozmer totožný s rozmerom plotrovej rolky, výkresy tak následne nebude treba orezávať a Vaša požiadavka bude vybavená v priemere o 30 % rýchlejšie.

3.) Výkres do šírky 914 mm je skompletizovaný rýchlejšie ako výkres šírky 1067 mm

Vaše výkresy bez problémov vytlačíme vďaka našim dvom veľkoformátovym plotrom až do šírky 1067 mm (dĺžka neobmedzená). Takisto máte v cene tlače skladanie Vašich výkresov.  Oba formáty Vám s radosťou poskladáme. Akurát momentálne disponujeme skladačkou výkresov do šírky 914 mm. Väčší rozmer skladáme zatiaľ ručne, čo trvá trošku dlhšie 🙂 Samozrejme s tým nemáme problém.

4.) Názov súboru obsahuje rozmer výkresu

Pokiaľ bude názov Vašich PDF súborov obsahovať rozmer výkresu, tak hlavne pri väčších množstvách dosiahneme úsporu času v priemere od 50-80 % oproti tomu keď musíme každé jedno PDF otvoriť a tak zistiť rozmer výkresu, ktorý zadáme do plotra. Vieme totiž výkresy rovnakých rozmerov a farebnosti  dať tlačiť naraz s jedným nastavením spoločným pre všetky tieto výkresy a nie je potrebné tak nastavovať každý výkres samostatne.

Príklad správneho pomenovania súborov:

01 Podorys 1.NP (840 x 420).pdf
02 Podorys strechy (1050 x 297).pdf
03 Situácia (A3).pdf
04 Technická správa (A4).pdf

Nevhodné pomenovanie súborov:

vizualizacia 1.pdf
podorys.pdf
Rez AA.pdf

Dodržiavaním týchto 4 jednoduchých tipov budete veľmi milo prekvapení ako rýchlo budú Vaše projekty hotové a skompletizované
Ďakujeme Vám za porozumenie.