tlac nalepky a piktogramy

Tlač etikety, nálepky, piktogramy

Permanentne lepivé samolepky sú určené ako pre vnútorné, tak i pre vonkajšie reklamné a informačné plochy. Vhodné sú na automobily, výťahy, sklenené tabule a zrkadlá, dvere, steny v spoločných priestoroch a podobne. Dostupné sú vo viacerých možných prevedeniach, a to podľa parametrov zadaných zákazníkom v priebehu objednávky.

Výroba PVC nálepiek sa neobmedzuje len na najbežnejšiu formu, s potlačou na vrchnej strane a lepivovou vrstvou na strane spodnej. Realizujeme tiež obojstrannú potlač, prípadne aj potlač iba na lepivej strane.

Z

Materiál odolný voči vplyvom počasia a UV žiareniu

Z

Výrez samolepky do požadovaného tvaru.

Permanentne lepivé samolepky sú určené ako pre vnútorné, tak i pre vonkajšie reklamné a informačné plochy. Vhodné sú na automobily, výťahy, sklenené tabule a zrkadlá, dvere, steny v spoločných priestoroch a podobne. Dostupné sú vo viacerých možných prevedeniach, a to podľa parametrov zadaných zákazníkom v priebehu objednávky.

Výroba PVC nálepiek sa neobmedzuje len na najbežnejšiu formu, s potlačou na vrchnej strane a lepivovou vrstvou na strane spodnej. Realizujeme tiež obojstrannú potlač, prípadne aj potlač iba na lepivej strane.

Variácie prevedenia výrezu zahŕňajú vyrezanie nálepiek do požadovaného tvaru plotrom a dodanie v hárkoch, alebo oddelene, v kusoch.
Pri rozmeroch samolepky nad 30 x 30 cm je finálny produkt po obvode orezaný plotrom a dodaný po kusoch, vrátane podkladového papiera.
Laminácia, lesklá i matná, sa realizuje dodatočným lepením (kašírovaním) fólie na povrch nálepky. Táto nová vrstva poskytuje dodatočnú odolnosť, napríklad podlahovým samolepkám.
Cena sa, v závislosti od zadaných parametrov (rozmer, materiál, výrez, laminácia), pri objednávaní prepočítava automaticky.

Základné druhy materiálov:
1. Monomerická valcovaná fólia je ideálna pre rovné povrchy v interiéri, kde nie je vystavovaná príliš výrazným zmenám vonkajších faktorov, najmä teploty a priameho slnečného žiarenia. Exteriérová životnosť je okolo 3 rokov. Využitie nájde na produktoch, informačných tabuliach, prípadne na dverách, či kancelárskom nábytku. Na výber sú:
•    biela lesklá
•    biela lesklá s čiernym lepidlom vhodným na prekrytie starej reklamy
•    biela matná
•    číra (priehľadná) = transparentné samolepky

2. Polymerická valcovaná fólia je vďaka prímesi polymérov zabraňujúcich jej pokrčeniu, rovnako adekvátna do exteriéru ako do interiéru. Ďalšou jej výhodou je výborná priľnavosť k nerovným a štruktúrovaným povrchom. Dostupná je v bielej lesklej a bielej matnej farbe. Jej živostnosť vo vonkajšom prostredí je minimálne 5-7 rokov v závislosti od výrobcu.

3. Liata PVC fólia je najodolnejšia z uvedených a určená je pre nerovné, členité povrchy a pre aplikáciu na namáhané povrchy, ako sú autá, lode a 3D polep. Životnosť liatej fólie v exteriéri je 7 až 10 rokov.

Účelom okenných perforovaných samolepiek (one way vision) je poskytnúť vonkajší pohľad na grafiku pri zachovaní priehľadnosti materiálu zvnútra. Tento efekt je dosiahnutý hustým bodovým dierovaním fólie. Uplatní sa na oknách prízemných kancelárií, predvádzacích miestností a automobilov.

Reflexné samolepky – retroreflexná samolepiaca fólia (trieda RA1, design A), vodeodolná, s vynikajúcou odolnosťou voči vplyvom počasia. Fóliu je možné potlačiť. Je vyvinutá pre výrobu značenia, výstražných a informačných značení a reflexných nápisov a symbolov. Životnosť v exteriéri je 7 rokov.

Statická fólia biela/číra – adhézna fólia bez lepidla, ktorá staticky drží na dokonale hladkom povrchu, akým je napr. sklo. Vďaka adhéznym vlastnostiam svojej rubovej strany je materiál ľahko aplikovateľný bez lepidla a môže sa používať opakovane. Fólia je vhodná iba do interiéru a životnosť je 6 mesiacov.

Podlahové samolepky sa vyznačujú vysokou odolnosťou a trvácnosťou, zabezpečenou protišmykovou lamino úpravou, ktorá je certifikovaná. Pre tieto samolepky je možné použiť akýkoľvek monomerický vinyl z našej ponuky.

 • nálepky použiteľné v interiéri i exteriéri
 • materiál je odolný voči vplyvom počasia a UV žiareniu
 • exteriérová životnosť od 3 do 10 rokov
 • široký výber z rôznych druhov fólií
 • možnosť výberu vhodnej kombinácie lesku/matnosti a priesvitnosti
 • výrez samolepky do požadovaného tvaru
 • možnosť laminácie zvyšujúcej mechanickú odolnosť
 • dodanie jednotlivo, alebo v hárkoch
 • tlač na samolepku eco solventom, alebo priama, oteru odolná UV potlač
 • vysoká kvalita tlače technológiou bez bandingu (pruhovania), s ostrosťou do najmenších detailov

Rozmer samolepky je teoreticky neobmedzený, pretože veľké samolepky sa skladajú z menších častí kvôli jednoduchšej aplikácii.

Najširšia rola, používaná pri samolepiacich fóliách je 1626 mm.
Menšie rozmery vyrezáveme do akýchkoľvek tvarov v maximálnej šírke role 1370 mm.
Najmenší rozmer na plotrované nálepky je približne 1×1 cm.

Detaily prípravy dátových podkladov pre vyrezávané samolepky:

 • orezovú linku (krivku) prosíme pridať ako samostatnú vrstvu, ideálne vo farbe magenta (prípadne CUT kontúra pre Roland)
 • formáty súborov: PDF, JPG, TIFF, CRD (verzia 13), AI, PSD
 • rozlíšenie: odporúčame rozlíšenie 150
 • 300 dpi, mierka 1:1 + 3 mm spad
 • tlačové podklady musia byť v prevedení CMYK – v prípade dodania dát v RGB možná zmena farieb pri tlači
 • text a logá v grafike je potrebné previesť na krivky
 • podklady treba uložiť iba v jednej vrstve

Nepotrebujete od nás ešte niečo ?

BROŽÚRA, BOOKLET, HREBEŇOVÁ VÄZBA

BROŽÚRA, BOOKLET, HREBEŇOVÁ VÄZBA

Mäkká väzba V1, ktorá sa tiež nazýva jednoducho zošitou väzbou, brožúrou alebo taktiež anglickým výrazom „booklet“. Brožúra, alebo booklet je väzba vhodná na katalógy, prezentačné materiály, cenníky, cenové ponuky, a iné dokumenty. Počet strán dokumentu, ktorý chcete...

POZVÁNKY A OZNÁMENIA

POZVÁNKY A OZNÁMENIA

Pre dokonalý dojem z Vašej oslavy, svadby, alebo plesu Vám ponúkame tlač vstupeniek, tlač oznámení, ako aj tlač pozvánok.Vstupenky, pozvánky aj oznámenia Vám vieme tlačiť na papier rôznej hrúbky, farby, alebo štruktúry. V ponuke máme tiež kreatívne papiere, vďaka...

MAGNETKY A MAGNET NA AUTO

MAGNETKY A MAGNET NA AUTO

Obraz z vlastnej fotografie na magnetke perfektne drží na chladničke, na karosérii auta a iných kovových predmetoch. Výhodou je ľahké odstránenie alebo premiestnenie magnetky bez akéhokoľvek poškodenia podkladu. Samozrejmosťou je vynikajúca kvalita obrazu s vysokým...

Polep na prevádzky, výklady a okná

Polep na prevádzky, výklady a okná

Polep na výklady a okná realizujeme pomocou viacerých druhov samolepiacej fólie.Samolepiaca fólia môže byť biela, alebo priehľadná fólia, na ktorú vieme realizovať potlač, a ktorú môžete nalepiť na ľubovoľný hladký podklad. Taktiež ponúkame na výber veľké množstvo...

Potlač reklamných predmetov

Potlač reklamných predmetov

  biely keramický hrnčekvhodný do umývačky riadu  na výber farebné varianty zelená, ružová, modrá, žltá  na výber hrúbka podložky 2mm a 5mm  88 dielne puzzle formát A4  extra trvácny podpivníks rozmermi 95 x 95 mmrozmer vankúša 40 x 40...

Nálepky opatrenia COVID-19

Nálepky opatrenia COVID-19

  Prinášame pre vašu firmu a vaše podnikanie jedinečné plnegrafické bannery a nálepky. Bannery a nálepky majú grafiku pripravenú na aplikáciu opatrení vlády SR v súvislosti s COVID-19.    Vďaka našej predpripravenej grafike vieme nálepky a bannery vyrobiť a...