Samolepiaca fólia – je biela, alebo priehľadná fólia, ktorú môžete nalepiť na ľubovoľný hladký podklad. Použiť ju môžete v interieri aj v exteriéri. Trvácnosť fólie je minimálne 2 roky. Fóliu zvládnete nalepiť aj svojpomocne, po odlepení nezanecháva lepidlo, ktoré by sa nedalo bez veľkej námahy vyčistiť.

Fólie na ktoré tlačíme sa rozdeľujú do troch zakladných kategórii:
• monomerická fólia (najnižšia kvalita)
• polymerická fólia (stredná kvalita)
• liatá fólia (najvyššia kvalita)

 

 

 

polep auta bratislava nitra
Z

Polymérická fólia (trvácnosť 5 rokov)

Polymerické valcované fólie obsahujú prímes polymerov, ktorá obmedzuje zmršťovanie. Aj napriek tomu, že sa tieto fólie vyvíjajú už celý rad rokov, ešte stále nedosahujú stabilitu a odolnosť liatych fólií. Polymerické fólie sú pre aplikácie do exteriéru výrazne vhodnejšie než monomerické fólie. Nie sú však vhodné pre aplikácie na nepravidelné povrchy, napr. nity alebo textúru. U menej náročných zákazok pre exteriéry však polymerické fólie predstavujú reálnu alternatívu miesto liatych fólií. Znovu však platí, že pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti akú fóliu zvoliť, neriskujte a vyberte si liatu.

Z

Monomérická fólia (trvácnosť cca 2 roky)

Cenovo najpriaznivejšia vinylová fólia. Nie je vhodná pre náročné aplikácie v exteriéry, ako napr. pre požičovne áut alebo vývesné štíty na fasádach. Monomerická fólia nie je stabilná, takže je isté, že sa zmrští a objaví sa adhezívna vrstva pod fóliou. Na adhezívnu vrstvu sa nalepia nečistoty, ktoré budú viditeľné ako lepkavý čierny obrys okolo písmen a ďalších prvkov v zákazke. Bohužial, lepkavý čierny obrys býva spravidla iba začiatkom nastávajúceho zhoršenia kvality. Nakoniec sa vinylová fólia začne vlniť a odlupovať. Monomerické fólie sú teda vhodné pre aplikácie do interiéru a krátkodobé aplikácie v exteriéroch.

Z

Perforovaná fólia

Ponúkame Vám perforovanú One Way Vision fóliu (z jednej strany priehľadná) za bezkonkurenčnú cenu. Cena zahŕňa One Way Vision feroforovanú fóliu, tlač aj orezanie na Vami požadovaný rozmer.
V prípade záujmu ponúkame taktiež aplikáciu fólie na okná.

Z

Fólia proti slnečnému žiareniu

Protislnečná exteriérová reflexná fólia so zníženou svetelnou priepustnosťou.

Tieto fólie sú určené pre inštaláciu na sklá a okná budov a chránia pred slnečným žiarením (UV) a prehrievaním interiéru (IR) v kanceláriách, bytoch a domoch.